Řešení pro Dopravu a Mechanizaci využijí zejména firmy, které ke své činnosti používají nákladní či osobní vozidla a mechanizmy anebo organizují rozvoz zboží.

          

 

Naše řešení je vhodné pro Stavební a Servisní firmy, Obchodní a Výrobní firmy s rozvozem zboží, Technické služby a Svozy odpadů, pokrývá zejména:

 

 • Evidenci provozu vozidel a techniky, ocenění jejich výkonů a fakturaci
 • Vnitroúčtování a mzdové podklady
 • Vedení záznamů o jízdách a rozvozových trasách
 • Optimalizace rozvozů ve spolupráci s Plantour nebo Rinkai
 • Tankování a zpracování PHM
 • Evidence pravidelné údržby a technické kontroly vozidel
 • Evidence montáží pneumatik a skladování pneumatik
 • Online spolupráci se sklady
 • Ekonomické řízení provozu
 • Silniční daň
 • Nástroje pro statistická vyhodnocování

 

Plánování jízd

Jízda, nebo odstávka? Rychlá a přehledná rezervace vybraného vozidla na požadovaný termín.

Plánování jízd v informačním systému vám umožňuje rezervovat konkrétní vozidlo na zadaný termín s rozlišením, zda se jedná o jízdu či odstávku.

Rezervaci lze změnit na jízdní příkaz, doplnit o detailní pokyny a tisknout. Po návratu z jízdy se doplní údaje o výkonech vozidla, čerpání PHM, finančních nákladech spojených s jízdou a podklady pro fakturaci. Tím vznikne stazka. Modul vám umožňí vkládat záznamy o provozu v libovolném pořadí, přičemž je k dispozici služba pro kontrolu návazností stavu tachometru, nádrží, eventuálně počítadel motohodin.

 

Technický stav vozidla

Precizně vedený technický deník vozidla a veškeré informace o jeho stavu a provozu.

Technický stav vozidla je sledován na základě údajů o provozu a záznamu v technickém deníku vozidla. Tam máte možnost zapisovat uživatelsky definované události (např. výměnu oleje, provedení STK či kontrolu hydrauliky). Dále stav, při němž se má událost opakovat (např. olej po 10 000 km), STK po 24 měsících a jak dlouho předem má program na danou událost upozornit. Systém pak varuje obsluhu, pokud se chystá vystavit rezervaci nebo jízdní příkaz na vozidlo, jehož technickému stavu je třeba věnovat pozornost. Užitečnou součástí modulu je též Evidence projezdu pneumatik.

 

Ekonomika provozu vozidel

Definice struktury nákladů spojených s vozidlem nebo s jízdou. Zúčtování bezhotovostních nákupů PHM, statistiky a vyhodnocování

Díky sledování ekonomiky provozu vozidel můžete definovat strukturu nákladů spojených s vozidlem nebo s jízdou. K dispozici je zde pro vás přehled nákladů i výnosů vozidel a přehled výkonu řidičů, včetně detailního sledování spotřeby PHM a porovnání s normou. Náklady mohou být importovány v elektronické podobě.

Samozřejmostí je automatické vystavování faktur za výkony vozidel na základě podkladů zadaných ve STAZKÁCH podle vybraných fakturačních předpisů (šablon) nebo ručně v libovolném členění výnosů. K dispozici jsou uživatelsky definované číselníky výnosů a víceúrovňové ceníky (standardní cena, cena pro konkrétní vozidlo, pro konkrétního zákazníka, ...).

Díky elektronickým výpisům jsme schopni adresně zaúčtovat náklady od dodavatelů PHM, telekomunikačních služeb, mýtného, pojištění a dalších služeb, eventuelně ze systémů vlastních čerpacích stanic. V současné době zpracováváme zejména CCS, Shell, Benzina, Agip, OMV, Slovnaft, MOL, Eurowag, O2, T-Mobile, Vodafone, Tiskali, Premid, SkyToll a další.

 

Silniční daň

Při zadání technických parametrů vozidla možnost obratem vypočítat roční výši silniční daně.

Pro každé vozidlo, které je uvedeno v seznamu vozidel, je program schopen vyčíslit na základě zadaných technických parametrů roční výši silniční daně. Rozpočítá výslednou částku do jednotlivých záloh a doplatků a do výpočtu také zařadí osvobození a slevy na dani. Na základě výpočtu umožní tisk daňového přiznání. Do silniční daně lze zahrnout i soukromá vozidla využitá pro potřeby zaměstnavatele.

 

Pracovní cesty, PHM a Kniha jízd

 • usnadní poskytování náhrad v souladu s platnou legislativou, interními směrnicemi a dalšími požadavky organizace
 • umožňuje porovnání plánu pracovní cesty a jejího skutečného průběhu
 • automaticky podporuje výpočet náhrad a vypořádání pracovní cesty v různých měnách
 • eviduje uskutečněné jízdy dopravních prostředků, informace o cíli a účelu cest, počty projetých služebních a privátních kilometrů
 • čerpání PHM, nákladů na údržbu a další
 • obsahuje samostatnou evidenci všech dopravních prostředků a jejich oprav